Eaton sweeps Preble County Championships


South takes second for boys, girls

By Braden Moles - bmoles@aimmediamidwest.com



Top three finishers for Girls Discus were Mallory Deaton, Eaton (122-08, 8 pts), Cait Gilland, NT (101-06, 6 pts) and Delaney Deaton, Eaton (94-09, 4 pts).

Top three finishers for Girls Discus were Mallory Deaton, Eaton (122-08, 8 pts), Cait Gilland, NT (101-06, 6 pts) and Delaney Deaton, Eaton (94-09, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Girls Discus were Mallory Deaton, Eaton (122-08, 8 pts), Cait Gilland, NT (101-06, 6 pts) and Delaney Deaton, Eaton (94-09, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Girls High Jump were Brylee Simpson, TVS (J4-08.00, 8 pts), Abbi Whitesell, NT (J4-04.00, 6 pts) and Cari Metz, Eaton (J4-04.00, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Girls High Jump were Brylee Simpson, TVS (J4-08.00, 8 pts), Abbi Whitesell, NT (J4-04.00, 6 pts) and Cari Metz, Eaton (J4-04.00, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4x800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4x800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).


Braden Moles | The Register-Herald

EATON — The Preble County Track Championships were held Tuesday, April 27, and the hosting Eagles reigned supreme, taking first place for the boys and girls among all five county schools.

The boys took first with a team score of 131.5, following by Twin Valley South (106.5), Preble Shawnee (46), National Trail (35.5) and Tri-County North (33.5)

For the girls, Eaton dominated with a team score of 174.3, followed by Twin Valley South (65.3), National Trail (65), Preble Shawnee (26.3) and Tri-County North (13).

Full results for all 33 events are as follows:

Girls 4×800 Meter Relay

1. Eaton: Rylie Haynes, Kaili Hewitt, Cari Metz, Kiera Elliot – 10:52.88, 8 pts

2. TVS: Jasie Sarver, Ava Clark, Pearle Rollyson, Abigail McGuire – 12:42.62, 6 pts

3. NT: Paige Lee, Halle Osborne, Lauren Murphy, Gretchen Murphy – 12:58.59, 4 pts

Boys 4×800 Meter Relay

1. Eaton: Garrett Sanders, Kolby Hamilton, Austin Kopf, James Baker – 9:25.54, 8 pts

2. PS: Ricky Mondello-Garrett, Case Roell, Jackson Webber, Taylor Bradley – 9:39.39, 6 pts

3. NT: Joel Hunt, Lane Koehl, Michael Leal, Kylan Osborn – 9:58.70, 4 pts

4. TVS: Lee Swafford, Jandon Ankrom, Tate Ray, Nathan King – 10:00.98, 2 pts

Girls 100 Meter Hurdles

1. Kylee Kidwell, Eaton – 17.44, 8 pts

2. Lilly Wehrley, Eaton – 18.30, 6 pts

3. Kendyl Johnson, NT – 18.35, 4 pts

4. Mercedes Welcome, Eaton – 18.48, 2 pts

5. Brylee Simpson, TVS – 19.06, 1 pts

6. Amiya Singleton, TCN – 19.30

7. Brooke Calhoun, TCN – 19.49

8. Belle Blevens, PS – 20.22

9. Olivia Riggs, PS – 20.93

Boys 110 Meter Hurdles

1. Johnnie Harris, PS – 17.79, 8 pts

2. John Short, Eaton – 18.84, 6 pts

3. Justin Evans, TVS – 19.34, 4 pts

4. Clayton Woodgeard, TVS – 19.57, 2 pts

5. Parker Mershon, TVS – 20.17, 1 pt

6. Cole Hauser, Eaton – 20.42

7. Korbin Hite-Huff, PS – 20.51

8. Jonny Childers, PS – 21.09

Girls 100 Meter Dash

1. Amyah Thacker, Eaton – 13.62, 8 pts

2. Camryn Bates, Eaton – 13.85, 6 pts

3. Amelia Wharton, TVS – 13.86, 4 pts

4. Mercedes Welcome, Eaton – 14.13, 2 pts

5. Azia Singleton, TCN – 14.25, 1 pt

6. Hannah Wilson, PS – 14.35

7. Sophia Brunk, TCN – 14.38

8. Makiah Newport, TVS – 15.05

9. Harley Henderson, NT – 15.52

10. Haylee Little, PS – 15.73

11. Ava Brunk, TCN – 16.14

12. Luna Salgado, TVS – 16.46

13. Mykenzie Smith, NT – 16.69

14. McKenzie Bowling, PS – 17.85

Boys 100 Meter Dash

1. Darryn Shellabarger, TCN – 11.79, 8 pts

2. Logan Cottle, Eaton – 12.00, 6 pts

3. Dakota Timmons, TCN – 12.31, 4 pts

4. Xavier Deaton, PS – 12.50, 2 pts

5. Tyler Wright, TVS – 12.51, 1 pt

6. Jacob Ray, NT – 12.58

7. Konner Kuhn, PS – 12.65

8. Beau Shepherd, Eaton – 13.29

9. Jacob McIntosh, Eaton – 13.29

10. Joshua Hopkins, TCN – 13.41

11. Jordan Heck, NT – 13.59

12. Dillion Garza, TVS – 13.98

13. Tanner Bown, TVS – 14.12

Girls 4×200 Meter Relay

1. Eaton: Camryn Bates, Kylee Kidwell, Mddie Haynes, Amyah Thacker – 1:57.52, 8 pts

2. TVS: Brylee Simpson, Abigail McGuire, Makiah Newport, Morgan Harrod – 2:04.83, 6 pts

3. TCN: Sophia Brunk, Amiya Singleton, Brooke Calhoun, Azia Singleton – 2:06.46, 4 pts

4. NT: Harley Henderson, Hailey Henderson, Kendyl Johnson, Abbi Whitesell – 2:07.23, 2 pts

5. PS: Sydni Bruner, Olivia Riggs, Valerie Whptson, Brooke Dalton – 2:09.80

Boys 4×200 Meter Relay

1. Eaton: Ryan Brooks, John Short, Jacob McIntosh, Logan Cottle – 1:38.91, 8 pts

2. TVS: Justin Evans, Cadian Maples, Tyler Wright, Colin Smith – 1:41.37, 6 pts

3. PS: Taylor Bradley, Ricky Mondello-Garrett, Korbin Hite-Huff, Cole Alwine – 1:43.04, 4 pts

4. TCN: Dakota Timmons, Joshua Hopkins, Jon Landis, Darryn Shellabarger – 1:44.72, 2 pts

Girls 1600 Meter Run

1. Jasie Sarver, TVS – 6:29.50, 8 pts

2. Paige Lee, NT – 7:00.35, 6 pts

3. Halle Osborne, NT – 7:08.20, 4 pts

4. Paige House, PS – 7:10.00, 2 pts

5. Lauren Murphy, NT – 7:12.00, 1 pt

6. Ava Brunk, TCN – 7:13.00

Boys 1600 Meter Run

1. Aaron Cole, TVS – 4:53.05, 8 pts

2. James Baker, Eaton – 4:59.95, 6 pts

3. Austin Kopf, Eaton – 5:13.72, 4 pts

4. Case Roell, PS – 5:25.72, 2 pts

5. Caleb Gilland, NT – 5:40.73, 1 pt

6. Jackson Webber, PS – 5:43.74

7. Brayden Childers, TVS – 5:44.69

8. Nathan Bottoms, NT – 5:50.43

9. Tate Ray, TVS – 5:52.65

10. Aaron Shellabarger, TCN – 5:57.37

11. Reese Horn, TCN – 6:08.79

Girls 4×100 Meter Relay

1. Eaton: Camryn Bates, Kylee Kidwell, Mercedes Welcome, Amyah Thacker – 54.62, 8 pts

2. PS: Belle Blevens, Macey Taylor, Ashleigh Mondello-Garrett, Hannah Wilson – 55.72, 6 pts

3. TVS: Brylee Simpson, Olivia Campbell, Makiah Newport, Morgan Harrod – 56.69, 4 pts

4. TCN: Sophia Brunk, Amiya Singleton, Brooke Calhoun, Azia Singleton – 57.41, 2 pts

5. NT: Abbi Whitesell, Gretchen Murphy, Harley Henderson, Hailey Henderson – 1:02.90

Boys 4×100 Meter Relay

1. Eaton: Jacob McIntosh, Ashton Durbin, Ryan Brooks, Logan Cottle – 47.38, 8 pts

2. TCN: Dakota Timmons, Joshua Hopkins, Dominic Lynch, Darryn Shellabarger – 47.94, 6 pts

3. PS: Cole Alwine, Konner Kuhn, Korbin Hite-Huff, Xavier Deaton – 49.39, 4 pts

4. TVS: Justin Evans, Colin Smith, Cadian Maples, Matthew Cornett – 52.26, 2 pts

5. NT: Jordan Heck, Tyler Lesh, Gaje Lesh, Kylan Osborne – 53.11

Girls 400 Meter Dash

1. Lauren Guiley, Eaton – 1:00.73, 8 pts

2. Ashleigh Mondello-Garrett, PS – 1:07.04, 6 pts

3. Morgan Harrod, TVS – 1:09.07, 4 pts

4. Rylie Haynes, Eaton – 1:11.03, 2 pts

5. Jenna Aukerman, Eaton – 1:12.30, 1 pt

6. Sydni Bruner, PS – 1:13.96

7. Ava Clark, TVS – 1:14.53

8. Valerie Whptson, PS – 1:16.96

9. Ava Brunk, TCN – 1:19.65

10. Elizabeth Welz, NT – 1:23.42

Boys 400 Meter Dash

1. Garrett Sanders, Eaton – 55.20, 8 pts

2. Jake Sarver, TVS – 57.13, 6 pts

3. Cole Alwine, PS – 57.68, 4 pts

4. Teruki Sato, Eaton – 58.48, 2 pts

5. Lane Koehl, NT – 58.50, 1 pt

6. Chad Doran, PS – 1:00.19

7. Adam Kopf, Eaton – 1:00.58

8. Colin Smith, TVS – 1:00.59

9. Cadian Maples, TVS – 1:03.17

10. Jonny Childers, PS – 1:06.22

11. Ethan Boone, TCN – 1:07.71

12. Levi Heck, TCN – 1:13.04

13. Jacob David, TCN – 1:17.77

Girls 300 Meter Hurdles

1. Kylee Kidwell, Eaton: 52.50, 8 pts

2. Lilly Wehrley, Eaton: 53.97, 6 pts

3. Kendyl Johnson, NT: 57.23, 4 pts

4. Belle Blevens, PS: 57.73, 2 pts

5. Ally Schmidt, Eaton: 59.12, 1 pt

Boys 300 Meter Hurdles

1. Johnnie Harris, PS – 45.11, 8 pts

2. Jacob Ray, NT – 46.82, 6 pts

3. Clayton Woodgeard, TVS – 47.89, 4 pts

4. John Short, Eaton – 47.99, 2 pts

5. Parker Mershon, TVS – 49.18, 1 pt

6. Korbin Hite-Huff, PS – 49.23

7. Cole Hauser, Eaton – 52.58

8. Ashton Durbin, Eaton – 52.60

— Justin Evans, TVS – DNF

Girls 800 Meter Run

1. Kiera Elliot, Eaton – 2:29.88, 8 pts

2. Lauren Guiley, Eaton – 2:33.69, 6 pts

3. Jasie Sarver, TVS – 2:50.14, 4 pts

4. Gretchen Murphy, NT – 2:55.86, 2 pts

5. Abigail McGuire, TVS – 2:55.96, 1 pt

6. Paige House, PS – 3:10.79

7. Maggie Montgomery, PS – 3:16.00

8. Bree Goodwin, PS – 3:18.48

9. Katherine Daugherty, Eaton – 3:19.82

10. Mary Welz, NT – 2:39.15

Boys 800 Meter Run

1. Aaron Cole, TVS – 2:12.64, 8 pts

2. Kolby Hamilton, Eaton – 2:13.50, 6 pts

3. Garrett Sanders, Eaton – 2:16.05, 4 pts

4. Case Roell, PS – 2:16.17, 2 pts

5. Michael Leal, NT – 2:21.02, 1 pt

6. Ricky Mondello-Garrett, PS – 2:22.58

7. Dominic Isaacs, Eaton – 2:24.66

8. Kylan Osborn, NT – 2:25.73

9. Lee Swafford, TVS – 2:26.69

10. Jackson Webber, PS – 2:34.26

11. Jandon Ankrom, TVS – 2:35.19

12. Aaron Shellabarger, TCN – 2:51.98

13. Reese Horn, TCN – 2:52.01

Girls 200 Meter Dash

1. Amyah Thacker, Eaton – 28.36, 8 pts

2. Camryn Bates, Eaton – 28.83, 6 pts

3. Morgan Harrod, TVS – 29.36, 4 pts

4. Hannah Wilson, PS – 29.65, 2 pts

5. Sophia Brunk, TCN – 30.25, 1 pt

6. Rylee Gamble, Eaton – 30.55

7. Azia Singleton, TCN – 31.05

8. Harley Henderson, NT – 33.04

9. Olivia Campbell, TVS – 33.50

10. Luna Salgado, TVS – 35.26

11. Mykenzie Smith, NT – 35.83

12. Sienna Gentry, PS – 40.17

Boys 200 Meter Dash

1. Logan Cottle, Eaton – 24.06, 8 pts

2. Darryn Shellabarger, TCN – 24.28, 6 pts

3. Xavier Deaton, PS – 25.06, 4 pts

4. Jacob Ray, NT – 25.35, 2 pts

5. Tyler Wright, TVS – 25.52, 1 pt

6. Adam Kopf, Eaton – 26.87

7. Taylor Bradley, PS – 26.87

8. Colin Smith, TVS – 27.24

9. Carson Brewer, PS, 27.44

10. Matthew Cornett, TVS – 27.55

11. Ryan Burns, Eaton – 27.87

12. Jordan Heck, NT – 28.02

13. Ethan Boone, TCN – 28.97

14. Levi Heck, TCN – 32.02

Girls 3200 Meter Run

1. Stephanie Gibson, Eaton – 13:20.57, 8 pts

2. Molly Skinner, NT – 13:46.02, 6 pts

3. Halle Osborne, NT – 15:55.16, 4 pts

4. Paige Lee, NT – 16:07.80, 2 pts

5. Abigail McGuire, TVS – 16:50.68, 1 pt

Boys 3200 Meter Run

1. Lee Swafford, TVS – 12:00.51, 8 pts

2. Jaxon Roth, Eaton – 12:08.92, 6 pts

3. Nick Laycox, Eaton – 12:24.87, 4 pts

4. Nathan King, TVS – 12:48.68, 2 pts

5. Brayden Childers, TVS – 13:06.97, 1 pts

6. Nathan Bottoms, NT – 13:55.04

Girls 4×400 Meter Relay

1. Eaton: Kaili Hewitt, Cari Metz, Kiera Elliot, Lauren Guiley – 4:18.31, 8 pts

2. PS: Sydni Bruner, Macey Taylor, Valerie Whptson, Ashleigh Mondello-Garrett – 4:50.8o, 6 pts

3. NT: Kendyl Johnson, Gretchen Murphy, Hailey Henderson, Molly Skinner – 4:58.53, 4 pts

4. TVS: Jasie Sarver, Ava Clark, Pearle Rollyson, Abigail McGuire – 5:04.34, 2 pts

Boys 4×400 Meter Relay

1. TVS: Cadian Maples, Jake Sarver, Tyler Wright, Aaron Cole – 3:46.23, 8 pts

2. Eaton: Garrett Sanders, Kolby Hamilton, Austin Kopf, James Baker – 3:50.47, 6 pts

3. NT: Joel Hunt, Kylan Osborn, Nathan Bottoms, Lane Koehl – 3:52.43, 4 pts

4. PS: Johnnie Harris, Ricky Mondello-Garrett, Case Roell, Cole Alwine – 3:53.58, 2 pts

5. TCN: Dominic Lynch, Jacob David, Ethan Boone, Jon Landis – 4:30.61

Girls Discus Throw

1. Mallory Deaton, Eaton: 122-08, 8 pts

2. Cait Gilland, NT: 101-06, 6 pts

3. Delaney Deaton, Eaton: 94-09, 4 pts

4. Trinity Eddy, Eaton: 89-03, 2 pts

5. Lexi Madigan, TCN: 82-04, 1 pt

6. Shawnee Krull, TCN: 81-08

7. Natalie Osswald, NT: 80-06

8. Destiny Simon, TCN: 71-01

9. Leah Norton, NT: 69-09

10. Bekah Sunvold, TVS: 68-04

11. Hannah Riggs, PS: 57-02

12. Zoe Hicks, TVS: 57-01

13. Bree Goodwin, PS: 49-00

14. Paige House, PS: 42-05

15. Jasmine Thompson, TVS: 26-02

Boys Discus Throw

1. Christian Loveless, TVS: 141-02, 8 pts

2. Matthew Michael, Eaton: 128-09, 6 pts

3. Cody Depoyster, Eaton: 128-05, 4 pts

4. Kole Glander, NT: 121-02, 2 pts

5. Clayton Kiracofe, Eaton: 117-03, 1 pt

6. Jacob Clark, TVS: 115-05

7. Dillon Garza, TVS: 98-10

8. Ben Singleton, TCN: 95-03

9. Nathan Bottoms, NT: 91-04

10. Riley Allan, TCN: 82-07

11. Nathan Grubb, PS: 73-07

12. Jack Eversole, NT: 71-05

13. Austin Davis, TCN: 70-06

14. Kaleb Mabry, PS: 69-04

15. John McKnight, PS: 66-11

Girls High Jump

1. Brylee Simpson, TVS: J4-08.00, 8 pts

2. Abbi Whitesell, NT: J4-04.00, 6 pts

3. Cari Metz, Eaton: J4-04.00, 4 pts

4. Cate Clabaugh, Eaton: J4-02.00, 2 pts

T5. Olivia Riggs, PS: J4-00.00, 0.3 pts

T5. Josie Bulach, Eaton: 4-00.00, 0.3 pts

T5. Pearle Rollyson, TVS: 4-00.00, 0.3 pts

Boys High Jump

1. Jake Sarver, TVS: J5-08.00, 8 pts

2. Lane Koehl, NT: J5-04.00, 6 pts

3. Parker Mershon, TVS: J5-02.00, 4 pts

4. Dominic Lynch, TCN: J5-02.00, 2 pts

5. Ryan Brooks, Eaton: J5-02.00, 1 pts

6. Jonny Childers, PS: 5-00.00

T7. Ethan Boone, TCN: 4-10.00

T7. Jandon Ankrom, TVS: 4-10.00

T7. Michael Letner, Eaton: 4-10.00

Girls Long Jump

1. Bella Hurd, Eaton: 14-01.50, 8 pts

2. Amelia Wharton, TVS: 13-10.50, 6 pts

3. Cate Clabaugh, Eaton: 12-06.00, 4 pts

4. Emma Upham, Eaton: 12-05.50, 2 pts

5. Hailey Henderson, NT: 12-04.50, 1 pt

6. Brooke Calhoun, TCN: 12-04.00

7. Makiah Newport, TVS: 12-02.50

8. Lauren Murphy, NT: 11-07.00

9. Maggie Montgomery, PS: 11-05.00

10. Ashlynn Smith, PS: 10-05.50

11. Mary Welz, NT: 9-03.50

12. Luna Salgado, TVS: 8-02.50

Boys Long Jump

1. Jake Sarver, TVS: 18-02.00, 8 pts

2. Joel Hunt, NT: 17-07.00, 6 pts

3. Dominic Lynch, TCN: 17-05.50, 4 pts

T4. Jacob Ray, NT: 17-01.50, 1.5 pts

T4. Clayton Woodgeard, TVS: 17-01.50, 1.5 pts

6. Jacob McIntosh, Eaton: 16-02.00

T7. Xavier Deaton, PS: 15-03.50

T7. Caleb Gilland, NT: 15-03.50

9. Jon Landis, TCN: 14-05.00

10. John Allen Coffman, TVS: 13-03.00

11. John McKnight, PS: 12-09.50

12. Wyatt Wysong, Eaton: 12-06.00

Girls Shot Put

1. Cait Gilland, NT: 31-04.50, 8 pts

2. Mallory Deaton, Eaton: 31-02.75, 6 pts

3. Shawnee Krull, TCN: 28-01.00, 4 pts

4. Hannah Riggs, PS: 27-11.50, 2 pts

5. Sara Norton, NT: 27-03.75, 1 pt

6. Leah Norton, NT: 26-07.75

7. Lexi Madigan, TCN: 26-02.50

8. Trinity Eddy, Eaton: 25-05.75

9. Delaney Deaton, Eaton: 23-03.00

10. Josie Geary, PS: 22-04.50

11. Destiny Simon, TCN: 22-03.00

12. Bekah Sunvold, TVS: 21-05.50

13. Zoe Hicks, TVS: 20-00.00

14. Paige House, PS: 16-09.50

15. Jasmine Thompson, TVS: 16-04.50

Boys Shot Put

1. Clayton Kiracofe, Eaton: 43-09.50, 8 pts

2. Gabe Puckett, Eaton: 42-00.75, 6 pts

3. Parker Mershon, TVS: 39-05.25, 4 pts

4. Jacob Clark, TVS: 39-04.00, 2 pts

5. Kole Glander, NT: 37-11.00, 1 pt

6. Ben Singleton, TCN: 35-05.75

7. Gaje Lesh, NT: 35-00.25

8. Tyler Poe, PS: 33-11.25

9. Cole Garza, TVS: 33-08.50

10. Konner Kuhn, PS: 32-03.00

11. Hayden Bratton, Eaton: 32-02.00

12. John McKnight, PS: 32-00.00

13. Austin Davis, TCN: 31-11.75

14. Gavin Ross, TCN: 27-06.00

15. Jack Eversole, NT: 24-02.75

Girls Pole Vault

1. Maddie Haynes, Eaton: 8-00.00, 8 pts

2. Olivia Campbell, TVS: 7-06.00, 6 pts

Boys Pole Vault

1. Ryan Brooks, Eaton: 12-00.00, 8 pts

2. Matthew Cornett, TVS: 11-06.00, 6 pts

3. Logan Litrell, Eaton: 11-00.00, 4 pts

T4. Jon Landis, TCN: 9-00.00, 1.5 pts

T4. Carson Shepherd, Eaton: 9-00.00, 1.5 pts

6. Brayden Childers, TVS: 8-00.00

— Dalton Cornett, TVS: NH

Top three finishers for Girls Discus were Mallory Deaton, Eaton (122-08, 8 pts), Cait Gilland, NT (101-06, 6 pts) and Delaney Deaton, Eaton (94-09, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_1.jpgTop three finishers for Girls Discus were Mallory Deaton, Eaton (122-08, 8 pts), Cait Gilland, NT (101-06, 6 pts) and Delaney Deaton, Eaton (94-09, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Girls Discus were Mallory Deaton, Eaton (122-08, 8 pts), Cait Gilland, NT (101-06, 6 pts) and Delaney Deaton, Eaton (94-09, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_2.jpgTop three finishers for Girls Discus were Mallory Deaton, Eaton (122-08, 8 pts), Cait Gilland, NT (101-06, 6 pts) and Delaney Deaton, Eaton (94-09, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_3.jpgTop three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_4.jpgTop three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_5.jpgTop three finishers for Boys Shot Put were Clayton Kiracofe, Eaton (43-09.50, 8 pts), Gabe Puckett, Eaton (42-00.75, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (39-05.25, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_6.jpgTop three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_7.jpgTop three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_8.jpgTop three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_9.jpgTop three finishers for Boys Long Jump were Jake Sarver, TVS (18-02.00, 8 pts), Joel Hunt, NT (17-07.00, 6 pts) and Dominic Lynch, TCN (17-05.50, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Girls High Jump were Brylee Simpson, TVS (J4-08.00, 8 pts), Abbi Whitesell, NT (J4-04.00, 6 pts) and Cari Metz, Eaton (J4-04.00, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_10.jpgTop three finishers for Girls High Jump were Brylee Simpson, TVS (J4-08.00, 8 pts), Abbi Whitesell, NT (J4-04.00, 6 pts) and Cari Metz, Eaton (J4-04.00, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Girls High Jump were Brylee Simpson, TVS (J4-08.00, 8 pts), Abbi Whitesell, NT (J4-04.00, 6 pts) and Cari Metz, Eaton (J4-04.00, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_11.jpgTop three finishers for Girls High Jump were Brylee Simpson, TVS (J4-08.00, 8 pts), Abbi Whitesell, NT (J4-04.00, 6 pts) and Cari Metz, Eaton (J4-04.00, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_12.jpgTop three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts) Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_13.jpgTop three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts) Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_14.jpgTop three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts) Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts)
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_15.jpgTop three finishers for Boys Pole Vault were Ryan Brooks, Eaton (12-00.00, 8 pts), Matthew Cornett, TVS (11-06.00, 6 pts) and Logan Litrell, Eaton (11-00.00, 4 pts) Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_16.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_17.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_18.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_19.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_20.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_22.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_23.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_24.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_25.jpgTop three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_26.jpgTop three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_27.jpgTop three finishers in the Boys High Jump were Jake Sarver, TVS (J5-08.00, 8 pts), Lane Koehl, NT (J5-04.00, 6 pts) and Parker Mershon, TVS (J5-02.00, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_28.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_29.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_30.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_31.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_32.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_33.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_34.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_35.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_36.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_37.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_38.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_39.jpgTop four team finishes in the Boys 4×800 Meter Relay were Eaton (9:25.54, 8 pts), PS (9:39.39, 6 pts), NT (9:58.70, 4 pts) and TVS (10:00.98, 2 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_40.jpgTop three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_41.jpgTop three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_42.jpgTop three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_21.jpgTop three team finishes in Girls 4×800 Meter Relay were Eaton (10:52.88, 8 pts), TVS (12:42.62, 6 pts) and NT (12:58.59, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_43.jpgTop three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys 110 Meter Hurdles were Johnnie Harris, PS (17.79, 8 pts), John Short, Eaton (18.84, 6 pts) and Justin Evans, TVS (19.34, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_45.jpgTop three finishers in the Boys 110 Meter Hurdles were Johnnie Harris, PS (17.79, 8 pts), John Short, Eaton (18.84, 6 pts) and Justin Evans, TVS (19.34, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Boys 110 Meter Hurdles were Johnnie Harris, PS (17.79, 8 pts), John Short, Eaton (18.84, 6 pts) and Justin Evans, TVS (19.34, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_46.jpgTop three finishers in the Boys 110 Meter Hurdles were Johnnie Harris, PS (17.79, 8 pts), John Short, Eaton (18.84, 6 pts) and Justin Evans, TVS (19.34, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald

Top three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts).
https://www.registerherald.com/wp-content/uploads/sites/41/2021/05/web1_PC_Championships_44.jpgTop three finishers in the Girls 100 Meter Hurdles were Kylee Kidwell, Eaton (17.44, 8 pts), Lilly Wehrley, Eaton (18.30, 6 pts) and Kendyl Johnson, NT (18.35, 4 pts). Braden Moles | The Register-Herald
South takes second for boys, girls

By Braden Moles

bmoles@aimmediamidwest.com

Reach Braden Moles at 937-683-4056 or on Twitter @BradenMoles

Reach Braden Moles at 937-683-4056 or on Twitter @BradenMoles